Poziomka Attila zwana pnącą jest łatwa w uprawie i ma smaczne owoce

Poziomka ‘Attila’- nowa odmiana, nazywana pnącą, uprawa

Poziomka Attila- krótka charakterystyka 

Jedna z nowszych odmian poziomki, charateryzująca się bardzo długimi pędami. Sprawiają one wrażenie, że roślina się pnie- szczególnie efektownie wygląda to w wiszącej donicy. Mogą osiągać długość przekraczającą 1,5 m. Poziomka Attila owocuje od połowy czerwca do pierwszych przymrozków, wydając intensywnie czerwone, owalne i bardzo aromatyczne owoce. Pojawiają się one nie tylko na głównym krzaku, ale także na odchodzących od niego rozłogach. Sprawia to, że Attila nie tylko pięknie wygląda, ale jest też bardzo plenna. Rośnie bardzo szybko i nie jest odmianą kłopotliwą.

Uprawa ‘Attili’

Podobnie jak inne odmiany poziomek lubi glebę wilgotną o odczynie lekko kwaśnym. Ze względu na intensywny wzrost poziomka Attila potrzebuje dużej ilości substancji odżywczych. Jesli sadzimy ją do gruntu, to wykopujemy większy dołek i wsypujemy do niego podłoże ogrodnicze wymieszane z kompostem lub obornikiem i dopiero w nie sadzimy roslinkę. W trakcie trwania sezonu wegetacyjnego dodatkowo podlewamy ją dwa razy nawozem płynnym. Efektowny, pnący wygląd zachęca do sadzenia tej odmiany poziomki w doniczkach. Na dno pojemnika dla zwiększenia drenażu sypiemy warstę keramzytu i uzupełniamy do pełna ziemią ogrodową. Po przyjęciu rośliny stosujemy nawóz płynny składający się z naturalnych komponentów zgodnie z zaleceniami producenta. Obserwujemy jak pięknie rośnie i czekamy na pyszne owoce 😉

Poziomka Attila ma długie pędy z dużą ilością smacznych owoców

Gdzie sadzić tę odmianę poziomki?

Poziomka Attila może być sadzona w gruncie oraz w donicach. W wariancie pierwszym tworzy zwartą roślinę od której odchodzi bardzo duża ilość pędów bocznych. Pokryta kobiercem kwiatów oraz owoców stanowi wyróżniający element ogrodu. Jednak najbardziej ozdobna jest w donicy. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to najodpowiedniejsza odmiana poziomki do sadzenia w pojemnikach.  Zwisające rozłogi tworzące efekt kwitnącej girlandy zauważy każdy odwiedzający nasz dom, ogród lub mieszkanie.