Płot drewniany zawsze wygląda pięknie i naturalnie

Płot drewniany- ogrodzenie zawsze w modzie. Dużo zalet, mało wad

Dzisiejsza branża budowlana oferuje nam ogromne ilości różnych rodzajów ogrodzeń. To na które się zdecydujemy zależy w głównej mierze od naszego gustu i możliwości finansowych. Trzeba też dobrać ogrodzenie do stylu w jakim wybudowaliśmy lub wyremontowaliśmy dom. Są jednak płoty ponadczasowe, które można dopasować praktycznie do każdego stylu budownictwa. Jednym z nich jest płot drewniany. W tym wpisie przedstawimy zalety takiego ogrodzenia, podamy także wady, choć jest ich znacznie mniej niż zalet.

Płot drewniany- zalety:

1. Cena

Mimo podwyżek cen drewna płot drewniany nadal pozostaje jednym z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Jest to oczywiście uzależnione od wielu czynników. W głównej mierze od tego z jakiego gatunku drewna będziemy robić ogrodzenie oraz od tego czy wykonamy je sami czy z pomocą firmy budowlanej. Jeśli mamy zmysł majsterkowicza to warto podjąć się tego wyzwania. Zaoszczędzimy naprawdę sporo pieniędzy, a i satysfakcja z wykonanej pracy będzie znacznie większa,

2. Ponadczasowość

Można pokusić się o stwierdzenie, że ludzie budowali ogrodzenia z drewna od zawsze. Jednak w zamierzchłych czasach stanowiły one element obronny. Surowiec jednak się nie zmienił, a jedynie styl i cel wykonania. Drewno oferuje nam tak ogromne możliwości , że możemy z niego wykonać płot pasujący praktycznie do każdej nieruchomości. Możemy być pewni, że ogrodzenie takie zawsze będzie wyglądać elegancko, naturalnie i wniesie do otoczenia domu bardzo dużo ciepła.

Płot drewniany to rozwiązanie ponadczasowe

3. Różne wzory i kolory

Drewno oferuje nam całą moc możliwości. Możemy kupić gotowe przęsła o ogromnej ilości wzorów. Jeśli jednak nie znajdziemy nic dla siebie lub nie będziemy usatysfakcjonowani jakością ich wykonania to zróbmy przęsła sami. W drewno zaopatrzymy się w tartaku- będzie to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Wtedy zdecydujemy sami czy przęsła mają być pełne czy ażurowe, w jaki sposób ułożyć deski oraz jaką wysokość ma mieć nasze ogrodzenie. Podobnie rzecz ma się z kolorem. Przy dzisiejszej gamie barw impregnatów do drewna bez problemu wybierzemy taki, który będzie pasował do elewacji domu oraz jego stylu.

4. Płot drewniany- ogrodzenie ekologiczne

Drewno z pewnością jest materiałem ekologicznym. Traktuje się je jako surowiec odnawialny. Nie stwarza żadnych problemów przy utylizacji. Można powiedzieć, że po wielu latach rozkłada się samo. Nie jest ono także szkodliwe dla środowiska, w przeciwieństwie np. do betonu czy metalu, których produkcja emituje do atmosfery duże ilości dwutlenku węgla.

Płot drewniany- wady:

1. Mniejsza trwałość

Wszyscy wiemy, że drewno to nie stal i przy właściwej impregnacji wytrzyma mniej więcej 20 lat. Wiadomo, że jeśli w ogrodzenie inwestujemy pieniądze i swój czas, to chcielibyśmy, aby w dobrym stanie pozostało z nami jak najdłużej. Nic jednak nie jest wieczne, a naturalne materiały mają niestety to do siebie, że pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych ulegają degradacji. Jest jednak mały plus- po 20 latach zostaniemy zmuszeni do zrobienia nowego ogrodzenia, nie będziemy się nudzić, a nasze oczy będzie cieszył nowy płot:)